Kopytko Mamuta Eleganckie buty dziecięce Sklep Warszawa

KOPYTKO NASZEGO MAMUTA

KOPYTKO przyszło na nas samo. Dawno temu, w czasach, gdy mojej najmłodszej córki nie było jeszcze na świecie, a średnia była najmłodszą. Miała 3, może 4 lata i kochała piętki od chleba. Kochała i nie umiała zapamiętać ich nazwy. No bo –  czy słowo „piętka” pasuje do czegoś taaak pysznego?  Aż pewnego dnia przy śniadaniu powiedziała po prostu: poproszę KOPYTKO MAMUTA. I tak już zostało.

Od tej pory w naszej rodzinie KOPYTKO MAMUTA to synonim najpyszniejszej pyszności.

Kopytko Mamuta - Sklep z butami dziecięcymi Warszawa

Nie od dziś wiadomo, że dzieci mają kopytka. Trochę bezkształtne, trochę kłopotliwe, wierzgające, biegające, skaczące. Nieustannie w ruchu, nawet we śnie. Kopytka najpierw są maleńkie i wymagają miękkiej ochrony, potem uczą się chodzić i ważne, aby dopasować im buty tu sztywne, tam miękkie, nie za małe – lecz nie za duże!, idealne do stawiania pierwszych kroków. Kiedy dzieci już nie chodzą, a biegaja, trzeba je podkuć zdrowo i solidnie.

I tu zaczynał się problem. ..

 

Doświadczenie nauczyło mnie, że w Polsce na rynku butów dziecięcych wybór jest jeden: albo zdrowie, albo uroda. Obuwie dobrze skrojone musi być brzydkie. To, co mi się podobało, zamiast skóry miało plastik, a podeszwa nie trwała tygodnia. Odbyłam z dziećmi wielokilometrowe wyprawy od sklepu do sklepu w poszukiwaniu zdrowych butów w dobrym stylu… Internet nie wchodził w rachubę – stopy moich dzieci są bezcenne, dlatego buty muszą być przymierzone, powąchane, ugniecione.

Aż wreszcie pomyślałam: skoro nie podoba mi się to, co jest muszę sprawić, aby było to, co mi się podoba. Najbardziej zaś podobała mi się marka „Un mercredi apres-midi”, czyli środowe popołudnie (środa była do niedawna we Francji dniem wolnym od szkoły). Klasyczne wzory nawiązujące do tradycji, z  wielką starannością wykonane z podwójnej warstwy mięsistej skóry, wyściełane skórzaną wkładką. Buty wypróbowane na wszystkich sześciu stopach moich dzieci, jednych o wysokim podbiciu, innych płaskich, bardzo wrażliwych, szerokich, wąskich – wymagających. Jedyne buty, które upiększają i jednocześnie chronią trzy pary moich ukochanych stópek.

I tak oto przy Pl. Unii Lubelskiej stanęło KOPYTKO MAMUTA. A w nim buty piękne – kwintesencja paryskiego szyku – i wykonane z największą troską o stopy naszych dzieci.

 

Zapraszamy do naszego sklepu

ul. Boya-Żeleńskiego 2
00-621 Warszawa

Zostaliśmy uznani za dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami, dowiedz się więcej

Zobacz na mapie

+48 570 290 873

biuro@kopytkomamuta.pl