Kopytko Mamuta Eleganckie buty dziecięce Sklep Warszawa

Buty dla dzieci

Dobre Buty dla dzieci. To temat trudny i wdzięczny zarazem.

Trudny, ponieważ co kilka lat zmieniają się zalecenia i najlepsze dotychczas buty dziecięce stają się nagle niezdrowe. Rodzice są zdezorientowani. „Czy te butki mają wyprofilowane wkładki?” pytają. Takie rozwiązanie należy już do przeszłości. Dobre buty dla dzieci mają za zadanie nie tylko utrzymać nogę w odpowiedniej pozycji, ale też wzmocnić mięśnie stopy. Przy wkładce profilaktycznej mała stopa staje się leniwa, nie uwypukla się jak należy, ponieważ nie musi. Ot, bezczynnie spoczywa na nienaturalnie wyżłobionym dnie buta.

Buty dla dzieci nie mogą być zbyt miękkie. Buty dla dzieci nie mogą być zbyt twarde. Dziecko powinno chodzić bez butów. Nie wolno mu chodzić boso po twardym podłożu.

W co wierzyć?

 

To prawda, że twarde, równe podłoże nie jest środowiskiem przyjaznym maluchom, może nawet przyczynić się do powstania płaskostopia. Lepiej pozwolić młodym nogom biegać swobodnie po trawie, ziemi, piasku, czy grubym dywanie.

Życie w mieście narzuca niewątpliwie wiele ograniczeń – między innymi to, aby nie wychodzić z domu bez butów. Rosnące stopy są delikatne, a podłoże pełne niebezpieczeństw. Najlepszą ochroną są oczywiście buty. Dobre buty dla dzieci to takie, które jednocześnie chronią i wpływają na prawidłowy rozwój małych nóg. I tu, w zależności od doradców i przekonań, rodzice mogą wybrać buty twarde, średniotwarde lub miękkie. Ze skóry, z materiału lub z tworzywa skóropodobnego. Wysokie lub niskie, sznurowane lub na rzepy.

 

Warszawa oferuje wiele sklepów z butami dla dzieci lecz czy wybór rzeczywiście jest duży? W większości na półkach stoją podobne modele tych samych marek. Są dobrze znane, oswojone i wiadomo, czego się po nich spodziewać. Że wykonane z drugorzędnych materiałów lub ich dizajn pozostawia wiele do życzenia? Nie wszyscy rodzice zdają sobie sprawę, jak ogromnie ważny jest wybór butów dla dzieci. Wielu nie stać na obuwie dobrej jakości. Wielu nie zamierza inwestować w produkt, z którego dziecko i tak wkrótce wyrośnie. A jeśli chodzi o urodę buta – jest to kwestia zamieciona pod dywan, tak jakby dobry styl obowiązywał tylko rodziców. Polska ulica i polskie salony pełne są starannie i kosztownie ubranych matek i ojców, którym towarzyszą dzieci w nieodłącznym  stroju sportowym  i obuwiu butopodobnym…

Jednocześnie buty dla dzieci, to temat wdzięczny. Maleńkie buciki rozczulają, zupełnie tak samo, jak maleńkie stópki. Mogą być, jak dzieło sztuki lub biżuteria, która wymaga wielkiej precyzji i kunsztu. Dobre buty dziecięce trudniej uszyć niż duże i chociaż do ich produkcji zużywa się mniej skóry, często są równie drogie, jak buty dla dorosłych.  Zwłaszcza, jeżeli firmują je marki haute-couture. Wtedy pantofelek dla małej księżniczki będzie kosztował majątek.

Można jednak znaleźć złoty środek pomiędzy byle jakim produktem masowym,  a kosztownym bucikiem dla wybranych. Jeżeli rodzice szukają jakości w estetycznej oprawie, mają do wyboru KOPYTKO MAMUTA, pierwszy na naszym rynku sklep, który proponuje to, czego tak bardzo do tej pory brakowało: pięknych, klasycznych, świetnie wykonanych butów dla dzieci.

Zapraszamy do naszego sklepu

ul. Boya-Żeleńskiego 2
00-621 Warszawa

Zostaliśmy uznani za dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami, dowiedz się więcej

Zobacz na mapie

+48 570 290 873

biuro@kopytkomamuta.pl