Świat magii w dobrej formie

Fantasy jest specyficznym gatunkiem, który sprawia, że człowiek zanurza się w świat, którego nie mamy na wyciągnięcie ręki. Nasza rzeczywistość nie jest tak piękna i wcale nie jest magiczna, dlatego też chętnie sięgamy po książki, które czyta się z tak wielką przyjemnością. Gatunek fantasy ma swoich wielu zwolenników, których grono z roku na rok się powiększa. Wszystko przez to, że coraz więcej osób odkrywa, iż jest to szalenie inspirujący gatunek. Dowodem na to może być książka pt.”Powiernik światła. Tom 5. Gorejąca biel. Tom 1” Brenta Weeksa (https://www.taniaksiazka.pl/powiernik-swiatla-gorejaca-biel-tom-1-brent-weeks-p-1427320.html).

“Powiernik światła”

Jeżeli ktoś jeszcze nie może przekonać się do gatunku fantasy, to na pewno dzięki tym książkom to uczyni. To naprawdę jedna z najlepszych serii, którą stworzył amerykański autor. Nikt nie będzie się nudził poznając kolejne tomy o świecie wydawać by się mogło tak bliskim, a jednocześnie tak dalekim. Głównym bohaterem serii “Powiernik światła” jest Gavin Guile, który formalnie nazywany jest Pryzmatem. To najsilniejszy człowiek na ziemi, cesarz i kapłan, który jest w stanie utrzymać w ryzach kruchy pokój panujący pomiędzy królestwami. Jego misja do wypełnienia nie jest łatwa. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że żaden Pryzmat nie żyje długo. Gavin doskonale wie, że jemu pozostało tylko 5 lat i odejdzie. Przy czym ma do wypełnienia konkretne misje, a czasu nie ma dużo. Na dodatek Gavin dowiaduje się, że ma syna w odległym miejscu, gdzie chłopiec przyjdzie na świat. O tym, jak z tą informacją oraz z wieloma innymi poradzi sobie Gavin przeczytamy we wszystkich tomach należących do serii.

Na samym dnie

Powiernik światła. Tom 5. Gorejąca biel. Tom 1” zaczyna się dość zaskakująco. Otóż Pryzmat, najmocniejszy ze wszystkich – Gavin zostaje powalony, przez co traci siły, jakie udało mu się uzyskać. Jego zdolności magiczne odeszły w zapomnienie, a sam Zakon pragnie jego śmierci. Gavin musi prosić o pomoc Orholama, ponieważ tylko on może uratować bliskie sercu osoby dawnego kapłana. W tym czasie Kip Guile musi zacząć zbierać swoich sojuszników, którzy wesprą go w walce. Wszystko przez to, że Chromerii grozi ogromne niebezpieczeństwo ze strony Białego Króla. Czy Kip będzie mógł liczyć na bliskie mu osoby? A w szczególności na starszego Powiernika Światła, który zniknął im teraz sprzed oczu? Czy Gavin ujawni się w odpowiednim momencie? Czy Chromeria przetrwa? Tego wszystkiego dowiemy się z piątego tomu serii. Żaden czytelnik nie pożałuje, że będzie miał do czynienia z takimi książkami.

Zdjęcie utworzone przez pvproductions - pl.freepik.com