Walka o pokój

Na przestrzeni lat można było spotkać się z różnego rodzaju autorami, którzy tworzyli znakomite opowieści fantasy. Jest to gatunek, który wnosi powiew do naszego życia, dzięki czemu mamy do czynienia z naprawdę wspaniałą akcję i dobrze osadzoną fabułą. Światy, które zadziwiają nas swoim pięknem i urzekają wyjątkowością są miejscem, gdzie można zapomnieć o wszystkich swoich problemach. Osoby, które chcą znaleźć chwile wytchnienia koniecznie powinny zajrzeć do “Powiernik światła. Tom 5. Gorejąca biel. Tom 1” Brenta Weeksa.

Seria powieści fantasy

Brent Weeks to jeden z najlepszych, amerykańskich twórców, który już nie raz udowodnił, że doskonale czuje się, jeżeli chodzi o fantastykę. Seria pt.: “Anioł nocy” przyniosła mu ogromną popularność, zapewniając grono wspaniałych czytelników, którzy umieścili go wśród swoich ulubionych czytelników. W jego książkach nie ma żadnej nudy, dlatego warto poznać jego kolejne dzieła, w tym serię “Powiernik światła”. Tam głównym bohaterem jest Gavin Guile – cesarz, kapłan, Pryzmat. Człowiek, który dzięki swoim magicznym umiejętnościom, wiedzy i sprytowi jest w stanie utrzymać pokój pomiędzy poszczególnymi królestwami. Tylko, że żaden Pryzmat nie jest w stanie długo przeżyć. Pomimo tego, że posiadają oni nadzwyczajne umiejętności, ich czas szybko się kończy. Gavin wie, że ma tylko pięć lat, w czasie których do wykonania ma wiele rzeczy. W tym musi chociażby odnaleźć swojego syna, o którego istnieniu nic kompletnie nie wiedział. Wszystkie tomy należące do serii “Powiernik światła” zapewniają mnóstwo fantastycznych emocji.

Stracony w otchłań

W piątym tomie opowieści o Powierniku Światła, czytelnik dowiaduje się, że Gavin nie jest już wielkim cesarzem ani kapłanem. Najsilniejszy człowiek na ziemi, Pryzmat, nie ma już swoich magicznych zdolności, ponieważ został pokonany, stracony w wielką otchłań. Aby móc zachować swoje życie Gavin musiał szybko uciekać, aczkolwiek nadal ściga go Zakon, który chce jego śmierci. Gavin chcąc uratować swoich bliskich pragnie zwrócić się do Orholama, który ma ogromną moc. W tym czasie nad Chromerią gromadzą się czarne chmury. Kip Guile musi zrobić wszystko, aby nikt nie objął panowania nad tą krainą. Tylko, że czeka go niełatwe zadanie, ponieważ Biały Król chce zaatakować. Kip gromadzi swoich sojuszników. W tym niełatwym okresie wszyscy są ciekawi jednego. Czy w odpowiednim momencie pojawi się z otchłani ciemności Powiernik światła, który staje się jedyną nadzieją dla wszystkich?

Drzewo zdjęcie utworzone przez pvproductions - pl.freepik.com