Skrywane tajemnice

Tajemnice otaczają nas z każdych stron. Trzeba przyznać, że człowiek dopiero po jakimś czasie orientuje się, że ma do czynienia z tajemnicami, które powolutku wychodzą z cienia. Nie zawsze są one dla nas miłe, ale nikt nie powiedział, że przez to życie jest łatwiejsze. Mają tak ludzie żyjący w świecie rzeczywistym, jak również mają tak bohaterowie najróżniejszych książek. Tajemnice sprawiają, że poszczególne książki są jeszcze bardziej ciekawe. Wiele tajemnic skrywanych w cieniu znaleźć można w książce pt.”Powiernik światła. Tom 5. Gorejąca biel. Tom 1” Brenta Weeksa.

Najsilniejszy Pryzmat

Bren Weeks to jeden z najlepszych, amerykańskich autorów, który doskonale czuje się pisząc książki fantasy. Świat stworzony przez niego jest nie tyle tajemniczy, co równie niespodziewany. Niczego nie można być pewnym, ponieważ wszystko może się zmienić dosłownie w jednej sekundzie. Tak właśnie jest w serii “Powiernik światła”, która już od dłuższego czasu znajduje się na rynku. Do tej pory ukazały się cztery tomy, a tom piąty został podzielony na dwie części. Świat stworzony przez Weeksa w tej serii to miejsce, gdzie do czynienia mamy z różnymi królestwami, które żyją we względnym spokoju. Tylko, że jest to pozór, ponieważ wystarczy mała iskra, aby rozpętała się wielka wojna. Aby do tego nie doszło potrzebna jest jedna osoba. Jest nią Pryzm,at – najsilniejszy człowiek, który panuje nad wszystkim. Równocześnie jest wielkim kapłanem i cesarze, posiadającym magiczne moce. W chwili obecnej tym kapłanem, Pryzmatem i cesarzem jest Gavin Guile.

Misje do wykonanie

Gavin wie, że nie zostało mu dużo życia, a do wypełnienia ma wiele misji. W czterech tomach można było obserwować, jak walczy nie tylko o to, aby zachować spokój, ale również stara się cały czas ochraniać najbliższe sobie osoby, które kocha. TaniaKsiazka – Powiernik światła. Tom 5. Gorejąca biel. Tom 1 to moment, kiedy Gavin już nie jest Pryzmatem. Wszystko przez to, że został pokonany w walce i utracił wszystkie moce. Do tego tajemniczy Zakon czyha na niego i chce pozbawić go życia. Aby przetrwać i ocalić swoich ukochanych. Gavin musi udać się w daleką misję, aby poprosić jedyną osobę o pomoc, która jest w stanie coś zrobić. W tym czasie Kip Guile uchodzi cało z zamachu na swoje życie. Szybko musi zwołać swoich sprzymierzeńców, aby ratować królestwo, gdzie przyszło mu służyć. Tylko, że nie ma przy nim najważniejszej osoby. Czy Gavin zdoła wrócić na czasy, aby pomóc przed napaścią Białego Króla?

Zima zdjęcie utworzone przez pvproductions - pl.freepik.com